Rotasız Seyyah

Rotasız Seyyah

Rotasız Seyyah‘ı uzun zamandır Facebook’ta takip ediyorum. Kendi imkanıyla dünyayı gezmeye başlayan Rotasız Seyyah Mehmet Genç’e pek çok kişi destek veriyor. İnternet sitesindeki destekleyenler kısmında 10 TL, 20 TL ile destek verenleri bile görebilirsiniz ki ülkemizde böyle bir kültürün gelişmesine katkı sağladığı için çok güzel bir durum olduğunu düşünüyorum.

Rotasız Seyyah’ın Facebook sayfasını 200 bini aşkın kişi takip ediyor. Rotasız Seyyah’ın bana göre yıldızının parlamasına neden olan olaylardan biri, Hürriyet Gazetesi’nin yaptığı telif hakkı ihlalidir. Gezginin, piramitte geçirdiği bir geceyi anlattığı yazısını ve çektiği fotoğrafların izinsiz bir şekilde Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde yayınlanması ve sonrasında gelişen telif hakkı ile ilgili girişimleri, birçok internet sitesinde haber olarak paylaşılmıştı.

Telif hakkı ihlalinin ardından sonraki aylarda Columbia’nın gezi masraflarını karşılaması, kıyafet ve ekipman desteği sağlaması sayesinde Rotasız Seyyah, daha çok yer keşfetmeye başladı. Rotasız Seyyah’ın yaptığı paylaşımlarda, Columbia ürünlerini üzerinde görmeye başlamamızla birlikte Canon’un da sponsor olması takipçilerini daha da mutlu etti. Rotasız Seyyah’ın sponsorları ise şöyle:; Columbia; ana sponsor, DECE Yazılım A.Ş.; altın sponsor, Canon; kamera sponsoru, Katar Hava Yolları; bilet sponsoru, Özdağ Ferforje ise gümüş sponsor olarak destek veriyor.

“Çok Güzelsin” İltifatının Etkileri

Geçtiğimiz aylarda fotoğrafını çektiği kadınlara, birden “çok güzelsin” diyerek itifatta bulunan ve bunları da fotoğraflayan Rotasız Seyyah’ın bu çalışması, yerli ve yabancı sitelerde epeyce paylaşılmıştı.

Sosyal Sorumluluk Sahibi Bir Gezgin

Sıradan bir gezginden ayrılan Rotasız Seyyah, zaman zaman facebook sayfasında kütüphanelerinde kitap eksiği olan okullar için kampanyalar düzenliyor ve bu sayede öğrencilere kitap gönderimini sağlıyor. Gezdiği ülkelerdeki ailelere de yardım etmekten eksik kalmayan Rotasız Seyyah, takipçilerinin gönderdiği bağışları yardıma muhtaç aileler için kullanıyor. Büyük markaların, sponsor desteği vermesiyle öğrenci bursu vermeye de başlayan gezginimiz, 2 öğrenciye de burs veriyor.

Rotasız Seyyah: Yol Hikayeleri

Şubat ayında Antartika’ya gideceğini duyuran Rotasız Seyyah, anılarını paylaştığı bir kitap çıkardı. Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri adındaki kitabı, çıkar çıkmaz sipariş verdim ve bir anda bitmesini istemediğim için bölüm bölüm okuyorum. Sosyal medyadan da takip ettiğim için hikayeler hiç yabancı gelmedi ve kendimi hikayelerin içinde buldum.

Kitabın 5. baskısı çıktı ve uzun süre çok satanlarda başı çekti. Sipariş verebileceğiniz yerleri buradan öğrenebilirsiniz.

Rotasız Seyyah’ın Sosyal Medya Sayfaları

Rotasız Seyyah: Yol Hikayeleri 2

Rotasız Seyyah’ın 2. kitabı Ekim ayında raflardaki yerini aldı. İlk kitapla karşılaştırdığımda hem anlatım olarak hem de baskı olarak çok daha güzel bir kitap olmuş. Özellikle yakın coğrafyamızdaki ülkelerde yaşadığı maceraları anlatan Rotasız Seyyah’ın yeni kitabında barkodlar yerini fotoğraflara bırakmış. Sayfa kalitesinin de arttırıldığı kitabı internetten imzalı olarak sipariş verebilmek mümkün…

Bir cevap yazın