Wordpress Royal Slider Eklentisi

WordPress için en iyi slider eklentisi: RoyalSlider

WordPress sitenizde kullanmak için ücretsiz ve işe yarar bir slayt eklentisi arıyorsanız hiç boşuna aramayın zira ben aradım ve bulamadım. Hepsinde bir sorun çıktı. Mobil uyumu olmayan, galeriyi kullanamayan ya da yazı içine yerleştirilemeyen slayt eklentilerini denememin ardından ücretli eklentileri araştırmaya başladım ve en iyisinin “Royal Slider” olduğuna karar verdim. Bu kararı vermemde özellikle mobil uyumlu olması ve wordpress galerisini kullanabilmem etkili oldu.

Land Rover, Coca Cola, Audi ve New York şehrinin resmi sitesi gibi binlerce sitede kullanılan eklenti wordpress ile tamamen uyumludur. CSS3 ve HTML5 ile geliştirildiğinden dolayı tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışan Royal Slider eklentisi, yayınlandığı 2011 yılından bu yana codecanyon.net’te 26 binden fazla satılmış.

RoyalSlider, 23 Dolar’a satılıyor ve gelecek güncellemeler ücretsiz olarak veriliyor. 6 ay ücretsiz destek sunan Rus geliştirici, 12 aylık ek destek için 6,90 Dolar daha istiyor ama bence buna hiç gerek yok. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir eklenti için ekstradan para ödemenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Eklentide yardıma ihtiyaç duyulduğunda, geliştiricinin internet sitesinden üyelik açılıp yardım alınabiliyor. Örneğin; sitemde kullandığım temadan kaynaklı olarak slider eklentisini tam ekran yapamıyordum. Bu konuda kısa süre içinde yardımcı oldu.

WordPress Royal Slider Eklentisi Kurulumu

CodeCanyon.Net’te 23 dolar karşılığında eklentiyi satın aldıktan sonra kullanıcı adımıza tıklıyoruz ve orada açılan menüdeki “Download” sayfasından eklentiyi ve lisans dosyalarını indiriyoruz.
Wordpress Royal Slider Eklentisi Kurulumu

RoyalSlider eklentisini wordpress sitemizde yönetim panelinde “Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti Yükle” kısmından yükleyip etkinleştiriyoruz. Sol tarafta çıkan RoyalSlider menüsünden Settings kısmına girip ayarları yapacağız.
Wordpress RoyalSlider Eklentisi Kurulumu 2

Burada “Purchase code” kısmına indirdiğimiz lisans dosyasındaki “Item Purchase Code”u yapıştırıp “Check Code” butonuna tıklıyoruz.
Wordpress RoyalSlider Eklentisi Kurulumu 3

Doğrulama işleminin ardından eklentimizi kullanmaya başlayabiliriz.
“Edit Sliders > Add New” kısmından oluşturmak istediğimiz slider türünü seçiyoruz. Örnek olarak “custom slider”i seçtim.
Wordpress RoyalSlider Eklentisi Kurulumu 4

Burada yeni bir slayt oluşturuyoruz ve genel ayarlar kısmındaki önizlemeler içinde hangisini kullanmak istiyorsak onu seçiyoruz.
Wordpress RoyalSlider Eklentisi Kurulumu 5

Ardından slaytın ayarlarını yapıyoruz. Boyutu, otomatik oynatma ayarı, değişim hızı, tam ekran ayarı ve diğer ayarları sağdaki sütundan yapıyoruz. Slaytı kaydettikten sonra RoyalSlider menüsünden kısa kodu alıp görüntülenmesini istediğimiz sayfaya yerleştirebiliyoruz. Kullanım kolaylığı sağlayan diğer yönü ise bu kodların hem tema dosyasında hem de yazı içinde kullanılabilmesi…

Slayt örnekleri için geliştiricinin sitesine gözatabilirsiniz: http://dimsemenov.com/plugins/royal-slider/templates

Bir cevap yazın