Google Adsense'den Onay Almak İçin Yapılması Gerekenler

Google Adsense’den Onay Almak İçin Püf Noktalar

Pek çok webmaster, para kazanmak amacıyla Google Adsense’ye başvuruyor ancak Google tarafından reddediliyorlar. Daha önce iki kez adsenseye başvurup kısa seferde onay aldığım için bu konuya değinmek istedim.

Google Adsense

Google Adsense

Onay Almak İçin Neler Yapmalı?

Başvuru yapmadan önce Adsense program politikaları sayfasına göz atın ve sitenizin Adsense onayından geçip geçemeyeceğini objektif bir şekilde değerlendirin.

 1. Site içi optimizasyonunuz yapılmış olsun. En basitinden sitenin açılış hızı ve hemen çıkma oranı ideal seviyelerde olmalıdır.
 2. Siteniz genel konulardan ziyade özel bir kategoride olsun.
 3. Sitenizde yeterli içerik olsun ve içerikler tamamen özgün olsun. Kopya içerik her yönden zararlıdır.
 4. Sitenizin ziyaretçi sayısının düzenli olduğundan, inişli çıkışlı bir trafiğe sahip olmadığından emin olun. Organik aramalardan gelmeyen ve düşük trafikli bir site ile onay alamazsınız.
 5. Warez bir yazılım ve tema kullanıyorsanız ya da bu tip ürünlere, programlara ait tek bir bağlantı sağladıysanız dahi onay alamazsınız. Ayrıca kan ve vahşet içeren içerikler ile yasal olmayan hiçbir şey yer almamalıdır.
 6. Başka bir reklam ağına ait reklamları yayınlıyorsanız başvuru sürecinde reklamları kaldırmanız lehinize olacaktır.
 7. İletişim sayfası, gizlilik politikaları gibi sayfalara yer verin.

Ben bu adımları uygulayarak kısa zamanda Adsense’den onay aldım. Atladığım veya sizin de eklemek istediğiniz, yapılmasında fayda olan adımlar varsa yorum kısmından belirtirseniz sevinirim.

4 Yorum

 • Barış 20 Ocak 2017 Reply

  Yorumumdaki site daha bir aylık. ilk 2 hafta sonra 2 kez başvurdum daha ilkinde red aldım. Dün yine başvurdum şun an incelemede.
  İçerikler yüzde 60 özgün. Hit 600 1500 arası.
  Sence bir umut var mı? 🙂

  • Ersin Çömez 20 Ocak 2017 Reply

   Başvuru için acele etmişsin. Onay çıkmaz sanırım.
   Siteyi de genel olarak değerlendirmek gerekirse, Gazisoft yazılımı bir sene kadar kullandık. TE Bilişim ve CM Bilişim kadar olmasa da yine de başarılı…
   Hit, organik yollardan geliyorsa iyi ama yeni bir site için Google’ın verdiği avanstan da faydalanıyor olabilir. İlerleyen aylarda yükselmeye devam ederse o zaman başvurman daha uygun olur. Bir de footer kısmında yer alan linkten sitene de link verilmiş. Çarpraz link daha uygun olur.

 • Barış 20 Ocak 2017 Reply

  Değerlendirdiğin için teşekkür ederim.
  Hitler organik, gazisoft’u da tavsiye üzerine almıştım pek araştırmadım açıkçası.
  Footer’daki linkleri kaldırdım. Bun sitenin paravanlarıydı zaten.
  Teşekkürler.

  • Ersin Çömez 20 Ocak 2017 Reply

   Rica ederim. Paravanlarda çarpraz link inşaası kullanılıyor. Diğer türlü site “Manuel web spam işlemi”ne dahil olup ceza alabiliyor.

Bir cevap yazın