Google Adsense Arayüzü Yenilendi!

Google Adsense Arayüzü Değişti

18 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşen değişimle birlikte yeni Adsense arayüzü kullanmak istemeyenler, eski Adsense arayüzünü kullanmak için sayfanın sol altında yer alan “Eski AdSense’e dönün?” bağlantısına tıklayabilirler.

Yeni arayüzle birlikte widget desteği geldi. Bu sayede kullanıcılar raporları istedikleri yere taşıyıp sabitleyebiliyor. Performans, siteler (son 7 gün/önceki 7 gün karşılaştırması), (Son 7 gün), özel kanallar (son 7 gün/önceki 7 gün karşılaştırması),(Son 7 gün), ülkeler, reklam birimleri, teklif türleri ve platformlar widgetleri anasayfada ekli bulunuyor.

Google Adsense Arayüzü

Google Adsense Arayüzü


Adsense Yardım Sayfasında Yer Alan Bilgilere Göre;

Yeni Adsense Arayüzü İle Neler değişti?

Yeni arayüz, AdSense’ten daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni özellikler ekledik ve mevcut özelliklerin kullanımını kolaylaştırdık.

Kapsamlı performans raporları: Günlük istatistiklerinizi grafik biçiminde görüntüleyin ve farklı reklam türlerinden, reklam boyutlarından, hedefleme türlerinden ve diğerlerinden kazandığınız tutarı ayrıntılı bir şekilde gösteren yeni metriklerle performansınız hakkında bilgi edinin. Daha fazla bilgi edinin
Daha hızlı hesap bakımı: İşlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmak üzere bazı genel görevler için süreci basitleştirdik. İster iletişim bilgilerinizi ister aynı anda bazı reklam birimlerini düzenliyor olun, bu tür görevlerin eskiden olduğundan daha az tıklama yapmanızı ve hesapta daha az gezinmenizi gerektireceğini fark edeceksiniz.
Kolayca fark edilen yardım bağlantıları: Artık her sayfada yardım içeriği sunulmaktadır. Böylece, hesabınızda gezinirken sorularınızın cevaplarını hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.
Çevrimiçi kaynaklara daha kolay erişim: Yeniden tasarlanan Kaynaklar sayfasını ziyaret edin. Burada, tümü kendi hesabınızda olmak üzere, Inside AdSense blogu, YouTube kanalımız ve Twitter hesabımızdaki en yeni içeriği bulabilirsiniz.
Adları değişen özellikler: Amaçlarını daha net bir şekilde açıklamak için, hesabınızdaki bazı özelliklerin adlarını değiştirdik. Yeni adların daha sezgisel olduklarını umuyoruz. Ancak, işlevleri konusunda emin değilseniz, sayfadaki veya kenar çubuğundaki yardım bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Yeni Adsense Arayüzü İle Neler değişmedi?

AdSense‘te yapılan tüm bu geliştirmeleri düşününce, programda her şeyin değişip değişmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bazı şeyleri değiştirmedik:

Ödemeler: Ödeme yöntemleri ve planı değişmedi.
Reklam kodu: Sayfalarınızdaki kodu güncellemeniz gerekmez ve kodu sitenize ekleme işleminde değişiklik yapılmamıştır.
Reklam hedefleme: Reklamlar daha önce olduğu gibi sayfalarınızla eşleştirilmeye devam edecektir.

Bir cevap yazın