Advoly

Advoly Reklam Ağı

Google Adsense Sertifikalı İş Ortağı olan Advoly reklam ağı son zamanlarda dikkat çeken bir reklam ağıdır.

Google Adsense desteğini arkasına alarak birçok webmasterin yayıncısı olduğu Advoly, geçtiğimiz aylarda onlarca siteyi banlayarak webmasterlardan büyük tepki çekmişti. Google Adsense’den ceza ve uyarı aldığını açıklayarak tepkileri azaltmaya çalışan Advoly, webmasterlardan yine tepki görecek gibi. Bunun nedeni ise hiçbir haber vermeden reklamları sonlandırmasıdır. Bende bu yayıncılardan biriyim. 4 Ağustos’ta reklam kazancı sonlandırılmasına rağmen 16 gün sonra durumu fark ederek firmaya ulaştığımda sitemin banlandığını öğrendim. Aradan geçen günler boyunca yayınlanan reklamların kazancı ise boşa gitmiş oldu.

Firmadan gönderilen e-posta şöyle:
Merhaba,
Yeni dönem yayıncı politika ve reklam kabul kriterlerimiz değişmiştir. Üzülerek belirtmeliyiz ki siteniz, bu yeni kriterlerimize uygun olmadığı için Google reklamlarınız 4 ağustos itibariyle sonlandırılmıştır.
Sitenizin trafiğini, içerik ve trafik kalitesini arttırdığınız takdirde yeni kriterlerimize göre tekrardan değerlendirilmek üzere reklamlarınız durdurulduktan sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.
Ek olarak kodlarınızı sitenizden kaldırmanız gerekiyor.
Kalan son bakiyeniz Ağustos ayı son günü ödenecektir.
Teşekkürler.
Size yayın hayatınızda başarılar dileriz.

Eğer siz de Advoly yayıncısıysanız ya da olmayı planlıyorsanız yapmanız gereken sık sık yönetim panelindeki istatistiklerinizi kontrol etmektir. Böylece siteniz banlansa dahi erkenden fark ederek reklam kodlarını kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın