Admitad

Admitad ile gelirinizi katlayın

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına giriş yapan Alman reklam ağı Admitad, şimdiden webmasterlerin gözdesi olmaya başladı. Yeni yayıncılara 10 TL bonus vermesinin yanı sıra referans yöntemiyle de gelir kazandırması nedeniyle webmasterler arasında hızla yayılan Admitad, geniş reklam yelpazesiyle her kategorideki siteye hitap ediyor.

Admitad, 2010 yılında Almanya’da kurulmuş. Rusya, Türkiye, Ukrayna, Hindistan, Beyaz Rusya, İşviçre ve Almanya’da ofisleri bulunuyor. Aylık ciro artışının %15-20 civarında olduğunu belirten şirket yetkilileri, yayıncıların desteğiyle daha da büyüyeceğe benziyor.

Affiliate marketing yöntemiyle gelir kazandırmayı amaçlayan şirket, kayıt başvurularına çok kısa sürede cevap veriyor. İlk kayıttan itibaren ilgilerini eksik etmeyen hesap yöneticileri, panelin kullanımı ve doğru reklam programlarının seçimi konusunda yardımcı olup önerilerde bulunuyor. Kayıtlı e-posta adresine ilginizi çekecek reklam programları da otomatik olarak gönderilerek programları kaçırmamanız sağlanıyor. Ayrıca facebook sayfalarında da yeni reklam programlarını duyuruyorlar.

Reklam programlarından bahsetmem gerekirse şu anda ülkemizde kullanılabilen aktif olarak 30 program görünüyor. Bunların arasında Garanti Bankası, Pozitif Bank, Modanisa, Morhipo, Yakala Co ve E-Ptt Avm’nin programları dikkat çekiyor.

Kodlar Nasıl Alınıyor?

  1. Admitad Türkiye sitesinde yayıncı arayüzüne giriş yapın,
  2. Programlar > Programlarım’ı seçin,
  3. İlgilendiğiniz reklam programının banner ve linkler kısmına gidin,
  4. İstediğiniz reklam malzemesini seçip ‘Kod’ a tıklayın,
  5. Tüm HTML kodunu web sitenizde ilgili reklam alanına yerleştirin.

Otomatik banner özelliği de sunan sitede, bu özellik sayesinde tek bir reklam alanı ile değişik reklam programlarının dönüşümlü olarak yayınlanması, webmasterler için büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca link kısaltma servisini bünyesinde barındıran Admitad’ın deeplink oluşturucusu sayesinde sosyal medya sitelerinde yapılacak reklam paylaşımlarında direk olarak ilgili ürününün sayfası verilebiliyor. Bu sayede reklama tıklayan kullanıcı ilgi duyduğu ürüne ulaşabilirken, yayıncı da hedefine kolayca ulaşmış oluyor. Ayrıca 30 günlük çerez süresi sayesinde, kullanıcı sizin referansınızla modanisa.com’a girdikten bir ay boyunca yapacağı alışverişlerde gelir kazanabiliyorsunuz.

Ödemeler

30 TL (10 Euro veya 10 Dolar) üzerinde ödeme talep edilebiliyor. Onaylanan ödemeler 2 haftada bir perşembe günleri yapılıyor. Ödeme talebi pazartesi gününden önce oluşturulduğunda, perşembe günü alınıyor. Hafta içinde (pazartesi gününden sonra) yapılan ödeme talebi sonraki hafta perşembe günü alınıyor. Banka ve webmoney ile ödeme yapılıyor. Banka ile yapılan ödemelerde %10 vergi ve banka komisyonu, Webmoney ile yapılan ödemelerde webmoney komisyonu yayıncıdan kesiliyor.

Hemen Kayıt Olun!

Referanssız olarak kayıt olmak için Admitad sitesini ziyaret edebilirsiniz. Benim referansımla kayıt olmak isterseniz buraya tıklayabilir ve 10 TL Bonus ile birlikte Admitad’den gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Adsense benzeri siteler arasında Admob’dan sonra dikkat çekeceğini düşündüğüm Admitad hakkında yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Ne Kadar Kazandırıyor?

Reklam programlarının koşulları değişiklik gösteriyor. Bazılarında yüzde ile gelir verilirken bazılarında sabit ücret veriliyor. Örnek olarak Garanti Bankası Bonus Kart kampanyasından ve Modanisa kampanyasını göstermek istiyorum.
Garanti Bankası Bonus Kart Kampanyası’nda onaylanan her kredi kartı başvurusu için 10 TL gelir elde ediliyor.
Modanisa Kampanyası’nda ise referansla giden ziyaretçilerin yapacağı alışverişten % 10 gelir elde ediliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, alışveriş yapan müşterinin siparişini iptal veya iade etmemesi. Eğer böyle bir durum gerçekleşirse % 10 gelir, otomatik olarak sistemden düşüyor ve istatistikler sayfasında finans > reddedilmiş bölümünde belirtiliyor.

Bana ulaşıp Admitad’ı soranlar oluyor. Yaklaşık  6 aydır kullanıyorum ve her hesap kesiminde programlardan elde edilen işlemlerin büyük kısmı geçersiz sayılıyor. Bunun sorumlusu admitad mı yoksa program sahipleri mi bilmiyorum ama örnek vermem gerekirse Bonuscard programında 513k görüntülemede 3315 tıklama almış ve  120 TL reddedilmiş 20 TL onaylanmış kazancı bulunuyor. Yorumu sizlere bırakıyorum…

2 Yorum

  • Polat 25 Ocak 2017 Reply

    Son açıklamanız herşeyi anlatıyor. 3315 tıklama Adsense’de gerçekleşseydi minimum 250 liralık bir gelir elde ederdiniz. Burada ise 20 lira kazanmışsınız… Admitad ile kazanmak zor görünüyor.

  • Aynen öyle hocam admitad iyi bir firma değil bu konuda.

Bir cevap yazın