Tooway İle Uydudan İnternet

İnternet servis sağlayıcımı değiştirmeyi düşündüğüm şu günlerde, Facebook’ta karşıma çıkan Tooway reklamı ilgimi çekti ve sizlerle de paylaşmak istedim.
Hızlı internet, istediğin her yere mottosuyla dikkatimi çeken Tooway, uydudan internet ile hızlı interneti doğrudan evinize getirmeyi taahhüt ediyor. Uydudan internet deyince insanın aklına fiber hızından internet gelse de Tooway, 22 Mbps’e kadar indirme (downlad) ve 6 Mbps’e kadar yükleme (upload) hızı sunuyor.

Digitürk’ün kanallarının da yer aldığı Eutelsat uydusunun alt yapısını kullanarak hizmet veren Tooway, küçük bir çanak anten ve uydu modemi ile kolay bir şekilde kullanılıyor. Ayrıca çanak antene ilave edilen bir uç sayesinde tooway uydu televizyonuna alarak internet bağlantısını kullanmadan televizyon izleyebilirsiniz.

Tooway Uydu İnternet

Tooway Uydu İnternet

İtalya merkezli internet servis sağlayıcısı tooway’in tarifelerini incelediğimde fiber internet kullanma imkanı olan ya da en azından adsl ile 24 mbps hıza sahip bağlantıları kullanan kişiler için cazip olmasa da şehirden uzak yerleşim yerlerinde yaşayan, telefon ya da internet alt yapısı olmayan ya da alt yapı sorunları yaşayanlar için tercih edilebilir.

Örnek Tarife:
16 GB Adil Kullanım Kota (Hız kota aşımı sonrasında 64 kbit/sn. ile sınırlandırılıyor.)
10 mbit indirme
2 mbit download
Aylık 75 TL (Aralık 2016 itibariyle)

Bir cevap yazın