Ortak gelen kutusuna sahip sınırsız gmail hesabına sahip olun

Ortak gelen kutulu sınırsız gmail adresine sahip olun.

Ekşi sözlüğün sıklıkla takip ettiğim “Öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler” başlığına futur na mevcud adlı kullanıcı tarafından yazılan girdi sayesinde öğrendiğim bir özelliği paylaşmak istiyorum.

adsoyad@googlemail.com’u kullanmak

adsoyad@gmail.com şeklinde bir e-posta adresimiz olsun. Bu adresle herhangi bir internet sitesine kayıt olduğumuzda, aynı e-posta adresiyle ikinci kaydı açmak istediğimizde e-posta adresinin kullanıldığını belirten bir uyarı veya hata mesajı ile karşılaşırız. Başka bir e-posta adresini kullanmak da istemiyorsak adsoyad@googlemail.com adresini kullanabilirsiniz. Bu adrese gönderilecek e-postalarda adsoyad@gmail.com adresinin gelen kutusuna düşecektir.

ad.soyad@gmail.com’u kullanmak

adsoyad@gmail.com e-posta adresimizi başka şekillerde de kullanmamız mümkün. (@) işaretinden öncesindeki harfler arasında dilediğiniz yere nokta (.) işareti koyabilir ve bu tipteki e-posta adreslerine gönderilecek e-postaların adsoyad@gmail.com’a gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Örnekler: a.dsoyad@gmail.com, adsoy.ad@gmail.com vs…

adsoyad+kelimeler@gmail.com’u kullanmak

E-posta adresinizde (@) işaretinden önceki kısmın hemen sonuna (+) ekledikten sonra istediğiniz kelimeleri -türkçe karakter içermemeli- ekleyerek tek bir gelen kutusu üzerinden onlarca e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Örnekler: adsoyad+posta@gmail.com, adsoyad+tr@gmail.com vs.
Bu tipte kullanım, internet sitelerinde büyük kolaylık sağlıyor. Diyelim ki facebook.com’a kayıt olacaksınız. Kayıt olurken adsoyad+facebook@gmail.com kombinasyonunu kullandığınızda facebook haricinde başka bir e-posta adresinden veya bülteninden e-posta gelirse facebook, e-posta adresinizi satmış demektir. O halde bu adresi engelleyebilir ve spam e-postaların önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın