Hello!

Orkut’un Geliştiricisi Türk Mühendisten Yeni Sosyal Ağ: HELLO

Google bünyesinde çalışan Türk mühendis Orkut Büyükkökten tarafından geliştirilen ve Brezilya ile Hindistan’da yaklaşık 15 milyon kişinin kullandığı orkut.com’un kullanıcılarını Facebook’a kaptırmasının ardından 2014 yılında Google tarafından kapatılmıştı.

Hello!

Orkut Büyükkökten yeni bir sosyal ağ ile karşımıza çıktı. Hello adı verilen ve mobil cihazlarda kullanılabilen sosyal ağ, hello.com adresinden indirilebiliyor. “Beğeni” yerine tutkular üzerine kurulmuş ve ortak tutkulara sahip insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını hedefleyen Hello; ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, İrlanda, Fransa ve Brezilya’da indirilerek kullanılabiliyor. Çok yakında Almanya, Hindistan ve Meksika’da da kullanılabilecek Hello uygulamasının Türkiye’de android telefonlar için -türkçe dil desteği olmadan- Google Play Store’dan indirilebiliyor ancak iPhone’lar için ne zaman kullanılabileceği henüz açıklanmadı. (Hello.com ana sayfasında yer alan davetiye formu ile uygulamanın ülkemizde kullanımı mümkün olabilir.) Ayrıca Facebook’un Hello uygulaması ile karışmaması için Hello.com adıyla yer aldığını da hatırlatayım.

Kapatılan sosyal ağ Orkut’un internet sitesinden kullanıcılara seslenen Orkut Büyükkökten, Orkut kullanıcılarını Hello kullanmaya davet ediyor…

Hello nedir?

Hello beğenme yerine, tutkular üzerine inşa edilmiş ilk sosyal ağ. Hello’yu tutkularınızı paylaşan insanlarla kolayca bağlantı kurabilmeniz için tasarladım.
Hello bizi birbirimize bağlıyor. Düşünsenize, herhangi bir dilde hello diyebilirsiniz ve insanlar hemen sizi anlar. “hello” herhalde ”okay” den sonra dünyada en çok kullanılan kelimedir. Aló, halo, ʾāllo, alô, hallo, alló. Birine böyle basit ve dostça bir jest yaptığınızda, korku ve nefrete yer kalmaz. Haydi, gelin bana katılın ve yeni arkadaşlar edinin. Hello deyin ve dünyanızı sevin.
güzel kalın, Orkut…

Bir cevap yazın