Pokemon GO

IOS İçin Pokemon Go Yükleme

Bu yazımda Android ve IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için beta aşamasında sunulan Pokemon GO‘nun nasıl yükleneceğine ve güncelleneceğine dair bilgilere yer verdim.

Çocukluğumuzun çizgi filmi yıllar sonra mobil oyun olarak karşımıza çıktı. Pikachu’yu, Charmander’i, Squirtle’ı, Caterpie’yi ve Bulbasaur gibi onlarca pokemonu özleyen ya da bu pokemonlarla ilk kez tanışan gençler de sokaklara döküldü. Henüz Türkiye’deki uygulama mağazalarında yer almamasından dolayı, oyunu yüklemek için biraz uğraşmak gerekiyor.

Avustralya, Yeni Zellanda ve Abd’de indirilebilen oyun henüz ülkemizdeki uygulama mağazalarından yüklenemiyor. Eğer mağazalarda yer almasını beklemek istemiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyerek Pokemon GO’yu telefonunuza yükleyebilirsiniz.

iPhone’lara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

http://ios.hipstore.mobi/app/Pokemon-GO/1000007852 adresini açın ve “Download Now” butonuna tıklayın. Açılan sayfada telefonunuzun Jailbreak durumuna göre ilgili sekmeyi açın. (Örnek olarak benim telefonum Jailbreaklı olmadığı için “Non Jailbreak” sekmesini seçtim ve orada yer alan son sürümü indirmek için “Download Now” butonuna tıkladım.) Açılan sayfada App Store’un açılması istendiğinde “Aç” butonuna tıklayın. Uygulama cihazınıza indirilmeye başlanacaktır ve indirme işlemi tamamlandığında yüklenecektir.  Uygulama yüklendiğinde, uygulamayı açmadan önce “Ayarlar > Genel > Aygıt Yönetimi” kısmından uygulamaya izin vererek güvenilmeyen kaynak uyarısı vermesini engelleyin.

Uygulamayı açtığınızda Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Ardından bir kullanıcı adı oluşturup oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Android Telefonlara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

Apkmirror.com sitesinden indireceğiniz apk dosyasını cep telefonunuza göndererek kurulumunu basit bir şekilde yapabilirsiniz. Google Play Store haricinde bir uygulamayı yüklemek istediğiniz için Ayarlar > Güvenlik bölümünden “Bilinmeyen Kaynaklar”a izin vermelisiniz.

Pokemon GO Güncelleme

iPhone’lar İçin Pokemon GO’yu Güncelleme
Eğer uygulamayı açtığınızda “A new version of Pokemon GO is available. Would you like to update now?” ve “Update to continue” yazılarının yazdığı bir ekranla karşılaşırsanız güncelleme gelmiş demektir.
Uygulamayı yüklemek için iTunes’ta adresinizi değiştirip ABD veya Avustralya yaptıysanız tekrar o hesaba giriş yapıp AppStore’dan güncelleyebilirsiniz.
“iPhone’lara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?” başlığında anlattığım gibi yüklediyseniz “Ok” butonuna tıklayınca beta aşamasındaki uygulamaları değerlendirmeyi sağlayan TestFlight uygulamasını yüklememiz isteniyor. Uygulamayı yüklesek de Redeem kısmına girebileceğimiz davetiye kodu (invitation code) olmadığı için uygulamayı bu şekilde güncelleyemiyoruz.
Peki ne yapmalıyız?
http://ios.hipstore.mobi/app/Pokemon-GO/1000007852 adresine giriş yapıp açılan sayfada son sürümü (versiyon 1.1.1) indirip yüklememiz gerekiyor. Ancak güncellemeyle ilgili çok önemli bir detay var. Güncellemedeki bir açıktan dolayı, yakaladığınız tüm pokemonlar siliniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Pokemon Go’nun geliştiricisi NianticLab. durumun farkında olduklarını ve sorunu çözmeye çalıştıklarını ifade etti. Bundan dolayı birkaç gün daha bekleyip yeni sürümü yüklemeniz daha iyi olacaktır.
09.08.2016 Tarihli Güncelleme: Bugün yeni sürüm 1.1.3 çıktı. (Pokemon go uygulamasındaki sürüm numarası 0.33.0)
http://ios.hipstore.mobi/app/Pokemon-GO/1000007852 adresinden 1.1.3 sürümünü indirip Pokemon go oyununu güncelleyebilir ve sorunsuzca oynayabilirsiniz.

Pokemon GO Rehberi

Burada Pokemon Go oyununda karşılaştığım uyarıların ne anlama geldiklerini bulabilirsiniz.

“Your Bag is Full” Uyarısı

Pokestop noktalarına gittiğinizde fotoğraflı mavi halkayı çevirdiğinizde “Your bag is full” uyarısı ile karşılaşırsanız çantanız tamamen dolmuştur ve başka item alamazsınız. Bu uyarıyı aşmak ve yeni itemler toplamak için “ITEMS” menüsünü açıp mevcut itemlerinizden bazılarını silebilirsiniz.

Pokemon Go: Your Bag is Full Uyarısı

Pokemon Go: Your Bag is Full Uyarısı

Bir cevap yazın