İnternette adınız geçtiğinde haberdar olun

İnternette adınız geçtiğinde haberdar olun.

Google, her geçen gün kendini geliştiriyor ve sadece bir arama motoru olmadığını kanıtlıyor. Birçoğu için Google, internet anlamına geliyor ve geri kalanı için de böyle olmasını sağlamak yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ölçü birimleri hesaplama, döviz kuru çevirici ve hayvan sesleri gibi sorguları başka bir siteye girmeden arama sonuçları sayfasında görüntüleyen ve bu tip hizmetleri sağlayan sitelere ziyaretçi akışını önemli ölçüde kesen Google’ın buna benzer bir uygulamasından, “Google Alerts“ten bahsedeceğim.

AjansPress ve InterPress gibi medya takip merkezlerinin yaptığı işin, internet kanadını üstlenen Google, bu hizmetiyle internette adınız ya da istediğiniz kelime geçtiğinde sizi haberdar ediyor.

Google Alerts Nasıl Kullanılır?

https://www.google.com.tr/alerts adresini açın ve “Şununla ilgili bir alert oluştur…” yazan arama çubuğuna haberdar olmak istediğiniz kelimeyi yazın.
Seçenekleri göster kısmından taranma sıklığı, kaynak siteler, bölge ve dil seçimi yaparak “Alert oluştur” butonuna tıklayın ve ardından açılan sayfadaki Alert’lerim kısmında yer alan yeni alertinizin karşısındaki dişli simgesine tıklayıp ayarları açın. Ayarlar kısmından teslim saatini seçip kaydete tıklayın.

Resimli Anlatımı

Google Alerts Kullanımı 1

1. Adım

Google Alerts Kullanımı 2

2. Adım

Google Alerts Kullanımı 3

3. Adım

Google Alerts Kullanımı 4

4. Adım

Google Alerts Kullanımı 5

5. Adım

Google Alerts Kullanımı 6

Tüm ayarları yaptıktan sonra gelen e-posta örneği bu şekildedir.

Bir cevap yazın