Turkcell ve Vodafone Acil İletişim Paketi

Turkcell ve Vodafone Acil İletişim Paketi

Önceki gün (15 Temmuz 2016) yaşanan darbe teşebbüsünün ardından cep telefonu operatörlerinden Turkcell ve Vodafone, hatlarında lira bulunmayan ve arama yapamayan müşterileri için ücretsiz olarak bir hizmet sundu. Acil İletişim Paketi adı altında Turkcell tarafından sunulan hizmette, tüm kullanıcılar için her yöne 150 dakika görüşme, 150 adet sms ve 150 MB. internet yer alıyor. Turkcell Acil İletişim Paketi, 1 Ay süreyle geçerli olacak şekilde kullanılabilirken, paketler bittikten sonraki kullanımların tarifeler üzerinden ücretlendirileceği belirtildi.

Vodafone Acil İletişim Paketinde ise haftasonu geçerli olmak üzere 150 dakika görüşme ve 250 MB. internet yer alıyor.

Acil iletişim paketi, hatlara otomatik olarak tanımlanıyor, paketi alabilmek için herhangi bir sms göndermeniz gerekmiyor. Pakette kalan bakiyeyi öğrenmek için Turkcell ve Vodafone’da normal bir şekilde kalan bakiye sorgulaması yapmak yeterli oluyor.

Turkcell ve Vodafone’un ücretsiz olarak sunduğu acil iletişim paketi ne yazık ki Türk Telekom‘da bulunmuyor.
17 Temmuz 2016 Tarihli Güncelleme: Türk Telekom, gelişen olaylara karşı tepki göstermede geç kalsa da kendini affettirmeyi bildi. Türk Telekom’un Twitter hesabından duyurulan kampanya ile mobil hatlı müşterilere her yöne ücretsiz konuşma ve internet, Türk Telekom WiFi noktalarında 1 hafta ücretsiz internet kullanımı, ev telefonu kullanan müşterilere ise 1 hafta boyunca şehir içi ve şehirler arası ücretsiz görüşme tanımlandı.
Ayrıca Türk Telekom tarafından gönderilen tanımlama mesajının ardından 1 hafta boyunca ücretsiz olarak internet verileceği duyuruldu.

2 Yorum

  • Ayhan 18 Temmuz 2016 Reply

    Tanımlama mesajını almak için hangi numaraya sms göndereceğiz?

    • Ersin Çömez 18 Temmuz 2016 Reply

      Herhangi bir sms göndermek gerekmiyor. Konudan müşteri hizmetlerinin bilgisi yok ancak Twitter’da nasıl faydalanılacağını soranlara “Merhaba, hattınıza gelen tanımlama SMS’inden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Teşekkürler.” deniyor. Kısa mesajın ne zaman geleceği ve herkesin faydalanıp faydalanmayacağı maalesef belli değil.

Bir cevap yazın