Yeşil Deniz Dizisi

TRT, Yeşil Deniz Dizisini Yayından Kaldırdı

TRT 1’in sevilen dizilerinden biri olan Yeşil Deniz dizisi yayından kaldırıldı. Yapımcılığını Ayfer Özgürel’in (TFT Yapım) üstlendiği dizinin 3. sezonunu merakla bekleyen izleyicileri şaşkına döndü.

Yeşil Deniz Dizisinin resmi facebook hesabından paylaşım yapan yapımcı Ayfer Özgürel’in açıklaması şöyle;

Yeşil Deniz dizimizin değerli yönetmen, yazar, sanatçı ve çekim ekibi mensubu kıymetli dostlarım,
Üzülerek bildirmek isterim ki; TRT’yle yaptığımız görüşmeler neticesi kurumun projemizi devam ettirmeme kararı tarafımıza resmi olarak tebliğ edilmemiş olsa da kesinleşmiş bulunmaktadır.

75 bölüm yayınlanan YEŞİL DENİZ’i zor yayın günlerinde her türlü güçlü göğüsleyerek iki yıl zirvede tutan ve seyirci nezdinde fenomen haline gelmesini sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Omuz omuza yürüttüğümüz çalışmada ekibimizin gösterdiği fedakarlığı hayatımın en kıymetli hatırası olarak muhafaza edeceğim.

Yeşil Deniz’in ekran macerasını ve sonlanmasına neden olan faktörleri burada konu etmek istemiyorum.. Söz konusu sebepler bu mektubun konusu dışında.

Netice itibariyle YeşilDeniz‘de görev üstlenen yazar, yöntmen, oyuncu ve tüm ekip çalışanlarının hak ve alacaklarının noksansız ödeneceğini sizlere bildirmek isterim. Taahütlerine aykırı davranan kişilere ilişkin yasal haklarımız mahfuz kalmak kaydıyla söz konusu alacaklar 26 Ağustos 2016 tarihi itibariyle ödenecektir.

Bu vesileyle birlikte çalışmaktan gurur duyduğum ekibe başka projelerde buluşmak üzere “Sadıçça” hoşçakalın diyorum…
Ayfer Özgürel
T.F.T. Televizyon Film Tanıtım ve Ticaret Limited Şirketi

Yeşil Deniz Dizisinin İzleyicilerinden Tepkiler

Facebook’taki bu paylaşıma tepki gösteren izleyiciler, “TRT’yi darbe girişiminde bunun için mi kurtardık?”, “Leyla ile Mecnun’u bitiren zihniyet Yeşil Deniz’i de bitirdi” şeklinde söylemlerde bulundu. Yeşil Deniz izleyicileri, dizinin başka bir kanala transfer olmasını ve dizinin sürmesini istiyor.

Yeşil Deniz Dizisi Sosyal Medya Hesapları Kapatıldı

Dizinin bittiğinin açıklanması üzerine sosyal medya hesaplarında kampanya başlatılmıştı. TRT’ye, Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığı’na mesaj gönderilerek kamuoyu oluşturulması ve elbirliğiyle dizinin devam ettirilmesi amaçlanmıştı ancak bugün (12/08/2016) kontrol ettiğimde Yeşil Deniz Dizisinin Facebook sayfasının kapatıldığını ve Twitter sayfasındaki tweetlerin silindiğini farkettim. Sanırım dizinin yeniden başlaması artık imkansız görünüyor.

33 Yorum

 • Nihat Y. 20 Eylül 2016 Reply

  Ekranlarda o kadar saçma sapan diziler varken üzüldüm. Severek izlediğim aile dizisini yayından kaldırmak ne demek. Bi final bile yaptirmadıysa TRT’ye yazıklar olsun.

 • Hüseyin 20 Eylül 2016 Reply

  Ne olurusun dizimiz başlasın. Yeşil deniz çok güzel.

 • Hüseyin 20 Eylül 2016 Reply

  En azından ATV veya Star’da olsun. Böyle ders verici, köylü hayatını anlatan şeyler kalkmasın.

 • Ayşegül 22 Eylül 2016 Reply

  Kaldırılmasına bende çok üzüldüm beğenerek izliyorduk ve diğer dizilerden kat ve kat güzeldi. Ailecek rahat izleyebildiğimiz bir diziydi. TRT’ye de yazıklar olsun böyle güzel, eğitici, öğretici bir diziyi yayından kaldırılması hiç iyi olmadı. Sizden ricam lütfen başka bir kanalda diziye devam edin. Böyle güzel bir dizi devam etmeli.

 • Yılmaz 22 Eylül 2016 Reply

  Böyle bir dizinin yayından kaldırılmasını gerçekten çok şaşırdım. Bize köy hayatını, arkadaşlığı, saflığı bu denli temiz bir şekilde anlatıyordu. Gerçekten çok yazık.

 • Yılmaz 22 Eylül 2016 Reply

  Yazıklar olsun.

 • Ismail 22 Eylül 2016 Reply

  Bence de TRT’de oynamıyorsa başka kanallarda oynayabilir. Dizi çok güzel, izlenebilecek aile dizilerden biriydi.

 • Kenan 23 Eylül 2016 Reply

  Kenan
  Her güzel şeyi bitirdikleri gibi bunu da bitirdiler hepsi bu kardeşim. Lütfen başka bir kanala geçin seyretmek istiyoruz.

 • Mehmet 23 Eylül 2016 Reply

  Bence TRT doğru karar almış. Dallas dizisi gibi yıllarca sürecek hali yoktu ya. Gittikçe ilk sempatisini kaybediyordu.

 • Alim 23 Eylül 2016 Reply

  Böyle yaparsa TRT yakında Diriliş’te biter. Yazıklar olsun. Biz dizilerimizi istiyorum Sadıçları özledik.

 • Gülcan 23 Eylül 2016 Reply

  Saçma olan ne varsa hepsi tüm kanallarda devam ederken böyle eğitici bir dizinin yayından kaldırılmış olmasına şiddetle karşıyım. Ailecek izlenecek ne varsa yayında kaldırılıyor. Başka bir kanalda yayında görmek istediğim tek dizi Yeşil Deniz. Ayrıca Dallas dizisi diyen kardeş evlilik programlarına tepkinizi merak ettim doğrusu?

 • irfan 26 Eylül 2016 Reply

  TRT ye yazıklar olsun. Saçma sapan dizi olsa devam ederlerdi. TRT yetkilileri neden başka tv kanallarıyla görüşüp diziyi devam ettirmiyorlar? Dizimizi istiyoruz!!!!!!!

 • İbrahim Ç. 28 Eylül 2016 Reply

  İnsanın içini açan bir diziydi. Böyle bir dizinin yayından kaldırılması büyük bir hata 🙁

 • sadece 3 Ekim 2016 Reply

  30 yıllık hayatımda, izlediğim en güzel diziydi, pazartesi gibi çalışanların sevimsiz bulduğu bir günü güzel bir güne çeviren bir diziydi çok seviyorduk ailecek eşimle birlikte yeni bölümünü iple çektiğimiz, bir hafta repliklerini birbirimize söylediğimiz bir diziydi çok üzgünüm.

 • YANLIŞ KARAR 7 Ekim 2016 Reply

  Bu konuda bütün yetkilileri suçlasamda boş olduğunu biliyorum.Ama şöyle bir gerçek varki televizyonda o kadar şaçma sapan ve toplum ahlak değerlerinin altında çekilen ve devamlılığını sürdürmek için haddin den fazla para harcanan o kadar dizi varken YEŞİL DENİZ gibi izleyici kitlesini yakalamış ,ahlak değerlerine uyan diziler nedense final bile yapmadan izleyenlerini yok sayarcasına yayında kaldırılması … işte buna gözüm kapalı yanlış diyebilirim.

 • Ebru 7 Ekim 2016 Reply

  Kanallarda babası belli olmayan çocuklar giyinip giyinmedigi belli olmayan kadın ve kızların olduğu ahlaksız diziler sezon sezon devam ederken izlediğim tek dizi nin kaldırılması.Aile değerlerine saygı gösteren bir diziyi yayından kaldiran trt önce haber spikerlerini bi gözden geçirin derim.

 • abdil 7 Ekim 2016 Reply

  Hayatımda izlediğim en güzel dizi idi. Yazıklar olsun.

 • Ertuğrul 8 Ekim 2016 Reply

  TV’lerde yayınlanan ve Türk aile yapısına, ahlakına, örf ve adetlerimize uygun olmayan o kadar şerefsiz, kalitesiz diziler varken ve özellikle Türk aile yapısını bozmak için yayınlanan namussuz çöpçatan programları yayından kaldırılmazken böyle güzel bir dizinin kaldırılması sanırım diziyi yayından kaldıranların zihniyetlerine, aile yaşantılarına ters geldiğinden kaldırıldığına veyahut kaldıran zihniyetin cebine bir şey girmediğinden kaldırıldığına kesinlikle eminim. Yazıklar olsun, böyle kötü zihniyetlere!

 • sitemkarım.. 10 Ekim 2016 Reply

  Küfretmek suç olduğu için küfretmiyorum. Anadolu insanını hiçe sayan bir trt yöneticisine yada her kim bu diziyi engellediyse neyi amaçlıyorlar yada kimler için bu kararı aldılar Trt’yi ayakta tutan halkımıza en tepedeki yetkililer izahta bulunurlarsa çok seviniriz.. Halkın sırtındaki elektrik faturalarındaki trt payını kaldırın bizlerde susalım özel bir şirket gibi sizi saygıyla karşılayalım. Şunu biliniz ki siz yönetici bozuntuları böyle güzide eserleri yayından kaldırmanız demek tüm halkımızın sizlere hayır duası etmediğini iyi biliniz..
  “Dizi yöneticilerine duyurulur diğer tv kanallarında devam edin bu halk sizi mahcup etmez eminim…”

 • TIRT 10 Ekim 2016 Reply

  Şu yaşımıza geldik, TRT’nin adam olduğunu göremeden gideceğiz. Tam birileri güzel bir iş yapmaya kalkıyor, hoop – birilerinin akrabası olduğu için işe alınmış, birilerine de yağdanlık yaptığı için yetkili bir konuma getirilmiş “salla başı al maaşı” zihniyetli hödük yığını TRT’yi fabrika ayarlarına döndürüyor. Bu yüzden insanlar hödük yuvası olmaktan hiç kurtulamamış, Ankara’dan İstanbul’a taşınmadıkça kurtulma imkanı da olmayan TRT’yi izlemiyor. Kanallar arasında zıplarken bir iki program gözüme takıldığı için “acaba düzelmiş midir” ümidiyle birkaç sene yarım dönüş yaptım, ama yok anacım; alışmadık tötö don tutmuyor; kendileri çalıyor kendileri oynuyor. Bir de başka kanalları çekmeyen yerlerde yaşayanlar. Reyting dedikleri de o garibanlar. Ama ne gam, yay k.çı, salla başı, al maaşı.

 • Gonca 11 Ekim 2016 Reply

  Halkına bir dizi süresi kadar mutluluğu çok gören TRT ye yazıklar olsun. Ne istediniz o güzelim diziden. Birazcık olsun kararmış dünyamıza umut ekiyor. Asık suratlarımızda tebessüm ettiriyordu. Her kanalda entrika dolu diziler. Biraz saflık biraz masumiyet içeriyor diye gö(z)ünüze battı.ne diyeyim sizi Allah’a havale ediyorum.

 • KENAN 14 Ekim 2016 Reply

  TAM BİR ANADOLU VE AİLE DİZİSİ OLAN YEŞİL DENİZ İN SONA ERDİRİLMESİNİN TELAFİSİ DAHA İYİ BİR DİZİYLE OLABİLİR ,FAKAT BU KADAR HASBİ VE SAMİMİ BİR DİZİNİN TELAFİSİ OLMAYACAĞI KANAATİNDEYİM.KAZANIRKEN KAYBETTİN TRT.

 • İsmail buzkan 15 Ekim 2016 Reply

  Diyecek çok sey var ama değmez artık TRT’ye

 • MERTCAN 16 Ekim 2016 Reply

  Yazıklar olsun böyle güzel bir diziyi bitirdiğin için TRT

 • MERTCAN 16 Ekim 2016 Reply

  yakında seksenleri de bitirirsin sen TRT

 • Oğuzhan 16 Ekim 2016 Reply

  Bu kadar naif ve güzel yürekli bi dizi kimi rahatsız etti acaba illa ihtiras entrika mı olmalı yazık hiçmi bizi düşünmediniz.

 • gülsen 20 Ekim 2016 Reply

  Lütfen dizi devam etsin 2 yıl onca başlamıştı ilk bölümüyle birlikte hiç birini kaçırmadan izledim severek ne olur geri yayınlayın 🙁

 • Seboze 3 Kasım 2016 Reply

  İzlediğim tek diziydi. Ne diyeyim ki. Diyecek söz bulamıyorum. Önce haber spikerinizi yayından kaldırın!

 • Turan 3 Kasım 2016 Reply

  İzlediğimiz 3 diziden bir tanesi olan Yeşil Deniz dizisinin tekrar yayınlanmasını önemle rica ediyoruz.
  Ey TRT, dünya kadar ipe sapa gelmeyen diziler dururken, gurbette bize örf ve adetlerimizi hatırlatmaya çalışan Yeşil Deniz’den ne istediniz.
  Bu güzel dizinin tekrar ekranların süsü olmasını istiyoruz.

 • osman akça 4 Aralık 2016 Reply

  Trt halkının sevdigi bir diziyi kaldırarak yanlış yapıyor. Dirilişe saldıranlar ònceleri bu dizide öpüşme sevişme yok diye eleştirmişlerdi. Anadolu’da reytingide yüksekti. Bu da olmazdı ama başardılar yeşil deniz halkın sevmesine rağmen trt tarafından bitirildi. Trt’nin acilen bu yanlıştan dönüp halkın sevdiği dizisini biran önce başlatmalı. Yanlışın neresinden dönülürse kardır.

 • atıf 5 Aralık 2016 Reply

  Yazıklar olsun TRT. Yine yaptın yapacağını. Sakarya Fırat dizisine de aynı şeyi yapmıştın ama en azından kötü bir final hazırlamıştın. Yeşil Deniz’e final dahi yapmamak TRT’nin büyük bir ayıbıdır. Diziyi kaldırmak da çok büyük bir ayıptır. Bu kadar çok sevilen, tutulan, bizden olan Anadolu’yu yaşayarak anlatan bu samimi diziyi silip attınız. Bu tek kelimeyle aymazlıktır. Şimdi çıkardığınız yeni olan hiçbir diziniz asla bir Yeşil Deniz, Sakarya Fırat olmadı, olamayacak!

 • Tuba 22 Aralık 2016 Reply

  Trt de oynamiyorsa başka hiçbir kanalda oynayamaz. Hiçbir kanal reytingi düşük bir diziye trt kadar müsamaha göstermez. Leyla mecnun oyuncuları starda bir diziye başladılar 7 bölüm sonra dizi kaldırıldı. Trt çok fazla reytingi olmamasına rağmen 3 sezon bu diziyi izlemenizi sağladığı için teşekkürü hakediyor.

  Yesil denizi ben de izliyordum ve seviyordum, o yüzden yazıyorum zaten. Herkes eğitici demis buna katılmıyorum, yalan söylemeyi ve alavare dalavereyi öğretir kahramanlarımız,çünkü bütün hikaye onların yalanları üzerine kuruluyordu.
  Yine de en azından bir final bölümü verilebilirdi. Seyirciye saygı adına bu yapilmaliydi, hikayesi yarım kaldı.

 • Anonim 12 Ocak 2017 Reply

  Kirli ekranda tertemiz kalan bu dizi devam etsin başka kanalda da olsa hiç sorun değil bir nefes gibiydi bizim için ekrandaki ahlaksızlıklar arasında sözde evlilik programları , Îğrenç diziler devam ederken bu haksızlık

Bir cevap yazın