Çin Seddi Filmi

Çin Seddi filmi…

Filmin adını ilk duyduğumda akıncı Türklerle Çinlilerin hikayesini anlatacaktır diye tahmin etmiştim ancak fragmanını izlediğimde bu filmde Türklerin yerinin olmadığını anladım. Filmde gerçek bir hikayeyi anlatmaktansa efsanelere yer vermişler ve Çinlilerin ejderhalarla mücadelesini anlatıyorlar.

Halbuki Hunları ya da Göktürkleri Ötüken’den Çin’e akın ederken izlesek ne güzel olurdu. Yine de filmin bu haline şükredelim. Türklerin yer aldığı bir senaryo olsaydı muhtemelen barbar Türkler, Çin’e saldırıyor olurdu.

Çin Seddi Filmi Oyuncuları

Çin Seddi filminin başrolünde Mars’ta patates yetiştirme işine giren Matt Damon ve Game of Thrones dizisinin Oberyn Martell’i Pedro Pascal ile birlikte Çinli aktrist Tian Jing yer alıyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Türk oyuncu Numan Acar’da bulunuyor. Numan Acar, son olarak Preson Break dizisinin 5. sezonunda yer alacağı haberleriyle gündeme gelmişti.

Çin Seddi Filmi 2017’de Vizyona Girecek

Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan film, Şubat 2017’de vizyona girecek.

Çin Seddi Filminde Türkler

Çin Seddi Filmi

Çin Seddi Hakkında

Dünyanın en uzun savunma duvarı unvanını elinde bulunduran Çin Seddi, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Türk ve Moğol akınlarına karşı savunma amaçlı olarak yapılan Çin Seddi’nin 8851.8 kilometre uzunluğundaki duvarlarından 2500 kilometrelik kısmı günümüze kadar yıkılmadan ayakta kalabilmiştir.

Bir cevap yazın